Deskowanie stropowe w XXI wieku

Każdy szanujący się fachowiec doskonale wie, że podstawą efektywnej pracy podczas wznoszenia nowego obiektu jest odpowiednie przygotowanie. Tutaj z pomocą przychodzą deskowania stropowe, które służą jako forma dla betonowej mieszanki, nadając jej jednocześnie odpowiedni kształt.

Deskowania wykonane z drewna, płyt lub metalu służą jako tymczasowa konstrukcja. Z powodzeniem wykorzystuje się je w budowie obiektów użyteczności publicznej, jak i prywatnych: mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Bogaty zakres wielu systemów deskowań umożliwia budowlańcom realizację nawet najbardziej wymagających projektów składających się z dowolnie złożonych konstrukcji żelbetowych.

Więcej na: deskowania stropowe 

Deskowania obejmują bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Używa się ich m. in. do stropów wielkopowierzchniowych o prostej geometrii. Szybkie zainstalowanie deskowania umożliwia specjalna głowica opadowa. Ten system sprawdza się podczas nieustającej rotacji na budowie. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. W budownictwie kubaturowym sprawdzi się natomiast deskowanie do budowy stropów o regularnej geometrii. Szalunek stropowy z wbudowanymi belkami drewnianymi pozwala konstruować stropy o geometrii dowolnej.

Budownictwo nie istniałoby bez dedykowanych narzędzi budowlanych niezbędnych do realizacji różnorodnych wizji projektowych. Szalunki stropowe są nie tylko podstawowym elementem widocznym na każdej budowie. Znacznie ułatwiają pracę konstruktorom niesamowitych budowli, umożliwiając im pracę na najwyższym poziomie. I co najważniejsze, dają możliwość spełnienia norm bezpieczeństwa niezbędnego podczas tak wymagającej pracy, jaką jest budowa obiektów.