Kokon otulacz dla niemowlaka

Pierwsze tygodnie z noworodkiem są zazwyczaj bardzo trudne dla młodych rodziców. Aby jak najbardziej zminimalizować stres związany z opieką nad niemowlęciem warto zainwestować w odpowiednie produkty.

Kokon otulacz dla niemowlaka

Listę potrzebnych produktów dobrze jest sporządzić kilka tygodni przed porodem. O wskazówki warto poprosić położną w szkole rodzenia lub najbliższych znajomych, którzy mają dzieci.
Na liście nie może zabraknąć między innymi lekkiego kocyka, rożka, wanienki, akcesoriów do pielęgnacji, pościeli i pieluszek.  Doskonałą alternatywą dla tradycyjnego rożka jest kokon otulacz dla niemowlaka .

Taki kokon delikatnie otula maleńkie ciało niemowlęcia, dzięki czemu dziecko jest spokojniejsze i szybciej zasypia.  Kokon bez problemu można umieścić w łóżeczku, na kanapie, w leżaczku lub wózku.  Kokony dostępne są w sklepach z akcesoriami dla dzieci i niemowląt, w sklepach internetowych oraz na wielu aukcjach. Występują w wielu różnych wzorach i kolorach.  Dzięki małym rozmiarom kokon można zabrać w dowolne miejsce. Bez problemu zmieści się on również w bagażniku samochodu.

Często są one jednym z elementów zestawu pościeli. Wiele modeli posiada praktyczną regulację, dzięki czemu wielkość można odpowiednio dopasować wraz z upływem czasu.
Cena kokonu w zależności od wybranego modelu mieści się w przedziale od kilkudziesięciu do nawet ponad stu złotych.
Najczęściej produkty te są wykonane z naturalnych tkanin, na przykład bawełny. Niektóre elementy wykonane są z pluszowej tkaniny typu minky, która jest bardzo przyjemna.