Szklane panele kuchenne

Urządzanie kuchni nie należy do najłatwiejszych zadań podczas wykańczania mieszkania bądź domu. Kuchnię należy odpowiednio rozplanować, aby użytkowanie było komfortowe i wygodne. Ponad to kuchnia powinna prezentować się modnie i oryginalnie. W takiej sytuacji warto zdać się na fachową pomoc, na przykład dekoratorki wnętrz bądź specjalisty, który będzie wykonywał i montował meble.

Inspiracji można poszukać również na forach i stronach internetowych, a także w czasopismach o tematyce wnętrzarskiej. Decydując się na szafki wiszące, pustą przestrzeń na ścianie pomiędzy szafkami warto odpowiednio zabezpieczyć. Doskonałą alternatywą dla płytek i tapety są . Jest to nieustanny hit od kilku sezonów. Panele występują w wielu różnych wzorach i kolorach.

W zakładach szklarskich szklane panele kuchenne można zamówić w dowolnym rozmiarze oraz z wybranym nadrukiem bądź bez. Za metr panelu należy zapłacić kilkaset złotych. Cena uzależniona jest od rodzaju szkła, ponieważ panel wykonany ze szkła hartowanego będzie znacznie droższy. Szkło hartowane charakteryzuje duża odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie wysokiej temperatury.

Szkło hartowane należy zastosować w kuchniach z kuchenką gazową lub elektryczną. Montaż warto zlecić specjaliście, gdyż tylko w takiej sytuacji panel będzie objęty kilkuletnią gwarancją. Za taką usługę należy dodatkowo zapłacić. Na taki panel można zdecydować się tuż po zamontowaniu mebli, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.  Panel jest bardzo łatwy w czyszczeniu, co jest niezwykle istotne, gdyż ściany w kuchni bardzo szybko się brudzą.