Zdrowie ratować masażem

Medycyna szuka wszelkich sposobów na poprawienie stanu naszego zdrowia. Jednym z nich jest masaż limfatyczny. Stosuje się go w kosmetyce i fizjoterapii. Masaż limfatyczny inaczej drenaż limfatyczny można stosować na całe ciało, ale także na niektóre partie ciała. Dostępny jest na przykład masaż limfatyczny twarzy lub nogi.

Czym jest masaż limfatyczny? Jest to masaż uciskowy, który wspomaga przepływ krwi i limfy. Działa pobudzająco na układ krążenia, pobudza narządy wewnętrzne, poprawia stan skóry. Masaż limfatyczny twarzy wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej lub gabinetach medycyny naturalnej, to profesjonalny zabieg przywracający skórze jędrność, zmniejszający obrzęki pod oczami, spłycający zmarszczki, a także przygotowujący naszą skórę do innych zabiegów kosmetycznych.

Co istotne, masaż limfatyczny ma terapeutyczną moc wykonywany po zabiegach chirurgii plastycznej. Jeśli mamy skłonności do pękających naczynek lub powstawania żylaków, drenaż limfatyczny nóg może znacznie opóźnić ten proces. Masaż zmniejsza opuchliznę zwłaszcza w okolicy stóp, ale także z dobrym skutkiem redukuje cellulit.

Wykonywany regularnie masaż limfatyczny zapewne przyniesie efekty, ale są także przeciwwskazania do jego stosowania. Są to choroby przewlekłe, nowotwory, wysokie ciśnienie czy ciąża i karmienie piersią. Zanim zaczniemy stosować drenaż limfatyczny dobrze byłoby zasięgnąć porady specjalisty. Po kilku lub kilkunastu zabiegach, poznaniu zasad drenażu można mieć znacznie większą wiedzę w tym obszernym temacie.

Sprawdź ofertę INNmed: Masaż limfatyczny Poznań | https://innmed.pl/limfodrenaz-terapia-cieplem-ir/