Biżuteria z kamieniami

Od niepamiętnych czasów minerały są niezwykle cenione. Docenia się nie tylko ich piękny wygląd, ale też walory takie jak odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, dzięki czemu mogą zachować swoje piękno i właściwości (na przykład blask) na długi czas. Dzięki temu doskonale spisują się jako kamienie jubilerskie w biżuterii, bez względu na to, z jakim materiałem się je połączy, wyroby takie cechują się dużą wartością i są niezmiennie bardzo pożądane.

Oczywiście najlepiej, by minerały były osadzone w metalach szlachetnych, ale nie zawsze tak jest. Twórcy łączą je nawet z sznurkami czy gumkami, tworząc w ten sposób na przykład klimatyczne, mało wystawne bransoletki z koralików, budzące wielkie uznanie osób ceniących sobie luźny styl.

Idźmy jednak o krok dalej, czyli na przykład w kierunku złotej czy srebrnej biżuterii. I tak biżuteria z tanzanitem czy szmaragdem budzi wielkie uznanie. Takie wyroby należą do najczęściej wybieranych. Srebro stanowi świetną oprawę dla większości, a nawet dla wszystkich kamieni, nie tylko jak wspomniany tanzanit. Podobnie jak białe złoto, które jednak jest znacznie droższe, pasuje zarówno do ciemnych, jak i jasnych kamieni, posiadających barwę ciepłą i zimną.

Jednak, tak jak wspomniałem, biżuteria ze srebra ma umiarkowane ceny, podczas gdy złoto z kamieniami szlachetnymi jest już znacznie kosztowniejsze. W dodatku wyroby takie nie zawsze są bardzo ozdobne, mogą więc służyć nawet na co dzień, nie tylko jako dodatek na najważniejsze okazje, stąd niemałym popytem odznacza się srebrna biżuteria – tanzanit czy rubin zaś, to kamienie jubilerskie, które Panie cenią bardzo wysoko.