Gdzie tanio i dobrze zjeść w Krakowie?

Obecnie coraz bardziej popularne są orientalne kuchnie w naszym kraju. Oczywiście prym w polskich domach wiedzie tradycyjna kuchnia polska. Coraz więcej dań jest również serwowanych na styl włoski czy francuski. Jeżeli natomiast zdecydujemy się zjeść na mieście staje przed nami bardzo szeroka oferta egzotycznych restauracji z całego świata.

Na rynku w większym mieście najczęściej mamy do wyboru co najmniej kilka różnych kulinarnych kierunków. Danie kebab jest reprezentowane przez tureckie restauracje zlokalizowane w niedalekiej odległości od rynku w Krakowie. W mieście Smoka Wawelskiego możemy spróbować kebaba w najróżniejszym wykonaniu. Bardzo popularne są oczywiście mniejsze bary szybkiej obsługi, gdzie mięso kręci się na popularnych rożnach.

Ale znajdziemy w restauracjach, gdzie mięso nie tylko będzie smażone na obrotowym rożnie, ale gdzie znajdziemy piec opalany drewnem czy grill z prawdziwego zdarzenia. Jakość kebabu z rożna oraz z prawdziwego ognia z grilla jest zdecydowanie odmienna. Jeśli nigdy nie jadłeś takiego prawdziwego tureckiego dania, a Twoje wyobrażenie na temat kebaba ogranicza się do fast foodowych restauracji szybkiej obsługi, powinieneś koniecznie spróbować tradycyjnej tureckiej kuchni. Na pewno Twoje zdanie na temat tureckiego rozumienia kuchni się zmieni.

Prawie na każdym rogu w większym mieście możemy spotkać tzw. Turka, czy mały bar szybkiej obsługi, w którym zjemy od ręki jakiegoś kebaba. Ale to jest właśnie jakiś kebab, który jakością wykonania nie będzie się wiele różnił od tego z następnego skrzyżowania. Najlepszy kebab w Krakowie znajdziesz tylko w prawdziwych tureckich restauracjach. Poszukaj czy w Twoim mieście takowy się znajdzie.