Produkcja spotów i filmów reklamowych

Trwające kilkanaście sekund spoty reklamowe czy kilkadziesiąt sekund lub parę minut filmy promocyjne to reklamowe produkcje filmowe, na które decyduje się coraz większa liczba firm. Wszystkie działy marketingu wiedzą jak ważna jest odpowiednio skonstruowana reklama, a pomysłowo wykonane filmy reklamowe są jednym z lepszych sposobów na dobrą i skuteczną reklamę niemalże każdego rodzaju działalności.

Bez reklamy ani rusz – z tym hasłem raczej zgodzi się każdy. Oczywiście kanałów reklamy mamy całe mnóstwo – lepsze i gorsze, bardziej efektywne i mniej, no i tańsze oraz droższe. Filmy reklamowe należą niestety do tych ostatnich, ale zaznaczam, że dobry film promocyjny można zamówić dziś w rozsądnej cenie. Wystarczy ograniczyć się przy jego produkcji do mało znanych aktorów oraz zaplanować produkcję na niedużą ilość dni zdjęciowych. Najtańsze, a równocześnie warte uwagi, produkcje filmowe szacowane są na koszt w wysokości 5-10 tysięcy złotych.
Zamów filmy reklamowe w Grandfox z Krakowa – zobacz tutaj: https://grandfox.pl/

Kolejnym kosztownym, często nawet bardziej niż sama produkcja, krokiem w przypadku filmów jest opłacenie miejsca do wyświetlania tychże filmów. Tutaj również mamy szerokie pole do popisu i gigantyczny rozrzut cenowy. Za emisję filmu reklamowego w stacjach telewizyjnych z największą oglądalnością i w najlepszym czasie reklamowym przyjdzie za to zapłacić ogromne kwoty. W mniej popularnych stacjach tv oraz o gorszym czasie antenowym ten koszt będzie dużo niższy. Innym równie popularnym miejscem emisji filmów promocyjnych jest internet. W zależności od wybranego portalu czy miejsca na nim do wyświetlania filmu koszt będzie całkiem inny.

Warto więc w pierwszej kolejności pomyśleć co zrobimy z filmem reklamowym, gdzie go chcemy umieścić i sprawdzić ile to będzie kosztowało. Może się przecież okazać, że wystarczy nam środków na zamówienie produkcji spotu reklamowego, a nie wystarczy już na opłacenie miejsca jego emisji. Taka sytuacja sprawiłaby, że nierozsądnym posunięciem byłoby w ogóle branie się za zlecanie produkcji filmu reklamowego. Dobrze więc zastanówmy się o rozejrzyjmy za miejscami do publikacji naszego filmu, nim go zamówimy.