Dlaczego warto wybrać się do Gruzji?

Gruzja to jedno z ostatnich odkryć turystycznych. Coraz częściej turyści wybierają to państwo jako ciekawą alternatywę dla osób, które wolą aktywny wypoczynek od relaksu na plaży. Gruzja to kraj położony na granicy dwóch kontynentów: Europy i Azji. Dominuje w nim religia prawosławna. Gruzja słynie ze znakomitego jedzenia i wyśmienitych win.

Produkty używane do tworzenia dań są świeże i ekologiczne. Do tradycyjnych potraw należą gruziński chleb serowy- chaczapuri, pierogi chinkall z mięsem oraz zupa gruzińska – czachobill. Kraj ten jest sławny także dzięki pysznym serom. Za lokalne przysmaki uznaje się również kiszone ogórki z papryką oraz kiszone pomidory. Warzywa i owoce są przepyszne oraz pełne aromatu.
Gruzja to niezwykle ciekawy kraj o pięknym krajobrazie, jest to teren przeważnie górzysty. Występuje tutaj bogata fauna i flora. Dla miłośników przyrody szczególnie polecane są wycieczki do Kolchidzkiego Parku Narodowego, gdzie występują mokradła oraz do Parku Narodowego Algeti. Dużą popularnością wśród turystów cieszy się trekking w rejonie góry Kazbek. Szlaki turystyczne posiadają zróżnicowane poziomy trudności. Warto zwiedzić także stolicę państwa – Tbilisi.

Tutaj ciekawym punktem programu jest aleja Rustaweli, która najbardziej efektownie prezentuje się pod osłona nocy. Kolejnym miejscem wartym uwagi jest jedno z najstarszych miast w Gruzji – Mccheta, nazywanym często stolicą duchową kraju. Tutaj zlokalizowana jest katedra Sweti Cchoweli, która została wpisana na listę UNESCO. Na terenie tego kraju występuje także kilka skalnych miast, a na szczególną uwagę zasługują te zlokalizowane w Wardzii oraz Upliscyche. Gruzja słynie także z wielu pięknych zamków i twierdz. Można tutaj także odnaleźć pozostałości lasów deszczowych oraz wiele wykopalisk archeologicznych. Dzięki dużej ilości zabytków, pięknej przyrodzie i znakomitemu jedzeniu wycieczki do Gruzji (czajkatravel.pl) cieszą się rosnącą popularnością. Mieszkańcy tego państwa słyną z gościnności. Lubią taniec, śpiew oraz biesiady. Wczasy w Gruzji to także okazja do nawiązania nowych przyjaźni i przeżycia niezapomnianych przygód. Jedną z niedoskonałości opisywanego miejsca są drogi, które są niezwykle kręte, a na dodatek w złym stanie. Kolejną niedogodnością jest wszechobecny dym papierowy, a także duże ilości bezpańskich psów. Gruzja to niewątpliwie piękne miejsce, które trzeba zobaczyć. Pomimo kilku niedogodności to kraj niezwykle atrakcyjny dla turystów. Lokalna kuchnia, pyszne wino, pozytywne nastawienie mieszkańców sprawiają, że jest to kraj, który można pokochać.