Jak spędzić czas w Krakowie?

Spontaniczny wyjazd, a może zaplanowana wycieczka? Jedno jest pewne, nikt z nas, wybierając Kraków jako miejsce wypoczynku, nie chce się nudzić. Poza piękną architekturą, licznymi zabytkami, klimatycznymi uliczkami czy świetnymi restauracjami, jednym z chętniej wybieranych przez turystów i nie tylko, miejsc do odwiedzenia i spędzenia czasu, jest escape room. Co to takiego i dlaczego jest tak popularny?

Idea pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, jednak moda na zagadki szybko stała się popularna wśród Polaków. Gra polega na tym, by wydostać się z pokoju zagadek, przed upłynięciem regulaminowego czasu. Escape room, to świetny pomysł na zabawę z rodziną lub przyjaciółmi. Bardzo często mamy do wyboru kilka różnych tematycznie pomieszczeń o zróżnicowanym poziomie trudności. Autorzy zajmujący się tworzeniem takich miejsc zazwyczaj inspirują się popularnymi filmami. Każdy, bez wyjątku znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Lubisz się bać? Świetnie, w Krakowie na pewno znajdziesz miejsce, jak z prawdziwego horroru, które podniesie poziom twojej adrenaliny. Dla rodzin z dziećmi najlepszym wyborem będzie escape room inspirowany światem bajek.

Niezależnie od tego co lubisz i z kim się wybierasz, Kraków i jego pokoje zagadek, na pewno zaoferują ci moc wrażeń i niezapomnianą rozrywkę. Pieniądze, które wydasz na tę formę zabawy, to udana inwestycja, której nie będziesz żałować.

Ciekawym rozwiązaniem na wieczorną zabawę w Krakowie może być ten: http://www.lostroom.pl/ – escape room połączony z barem. Możemy posiedzieć z przyjaciółmi przy drinku, a później wspólnie zaznać przygody w pokoju zagadek.