Jak wybrać dobrego DJ-a na wesele?

DJ weselny występuje przeważnie w składzie jednoosobowym. Zdarzają się jednak często firmy oferujące dwóch lub trzech prowadzących. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie w przypadku licznych wesel. Jeśli zależy ci na tym, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, upewnij się, że artysta posiada choć jednego pomocnika, który zajmie się sprawami technicznymi.

Kluczem do sukcesu, mam tutaj na myśli trafioną decyzje dotyczącą wyboru DJ-a na wesele, jest czytanie wielu opinii i wybór tylko sprawdzonych specjalistów. Jeśli masz taką okazję, sprawdź na weselach przyjaciół, jak grają poszczególni muzycy. Możesz również wybrać się na targi ślubne i porozmawiać z nimi osobiście. Z pewnością będzie tam obecny niejeden DJ weselny.

Zastanów się, jakiego repertuaru oczekujesz od DJ-a na swoim weselu. DJ na wesele oczywiście musi znać największe hity i wiedzieć, co sprawdza się na takim rodzaju imprez. Jednak należy pamiętać, że jest to dzień państwa młodych i prowadzący może dopasować utwory pod ich gust.

Pamiętaj, że DJ nie tylko puszcza muzykę. Pełni on również funkcję wodzireja (tzw. DJ wodzirej), a więc osoby, która przewodzi imprezie, zachęca do tańca, prowadzi zabawy. Taki człowiek powinien być pozytywny, pełen energii i charyzmy. Koniecznie spotkaj się z kandydatami i porozmawiaj z nimi na żywo (w Krakowie nie będziesz miał z tym żadnego problemu). Dzięki temu rozpoznasz, z którym z nich macie najlepszy kontakt.

Oczywiście na wybór specjalistów ma również wpływ budżet pary młodej. Wyznaczcie sobie górną granicę wydatków i zastanówcie się, jaką kwotę możecie przeznaczyć na oprawę muzyczną. Niech nie zniechęcą was sztywne ceny na stronach wykonawców. Większość z nich jest elastyczna i z chęcią zaoferuje wam inny pakiet.