Najpopularniejsze rodzaje elewacji

Bardzo wiele osób staje przed sporym problemem w chwili, gdy zaczyna ich interesować cały szereg zagadnień związanych z procesem powstawania domu. Co radzą w sprawie tynku specjaliści, dla których budowa domów to codzienne wyzwania?

Z pewnością jest cała masa sposobów na wykończenie domów na zewnątrz. Wiele oczywiście zależy od tego, jakiego rodzaju ściany powstaną, dlatego też warto przyjrzeć się temu, jakie są dostępne i zarazem popularne rodzaje elewacji.

Najładniejsze lub inaczej mówiąc najlepiej się prezentujące elewacje to te z kamienia łupkowego lub też cegieł klinkierowych. Prezentują się one bardzo efektownie, dlatego cieszą się popularnością zarówno wśród inwestorów prywatnych jak i deweloperów budujących mieszkania na sprzedaż. Jeśli ktoś zdecyduje się na tego rodzaju rozwiązanie musi jednak pamiętać o tym, że są one kosztowne zarówno w zakupie materiałów jak i kosztów związanych z montażem na ścianach budynku.

REKLAMA: polecamy elewacje Kraków firmy budowlanej LitBud

Inne popularne elewacje to te, które są dwuwarstwowe. Na zwykły tynk kładziona jest oblicówka, dzięki czemu można uzyskać lepszą trwałość i znacznie bardziej efektowny wygląd budynku. Najprostszym rozwiązaniem jest wykonanie elewacji z tynku, nie zajmuje to wiele czasu i jest tanie. Należy jednak pamiętać o tym, że taki rodzaj pokrycia ścian z zewnątrz budynku może wymagać bardziej odpornych na warunki zewnętrzne farb.

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj elewacji się zdecydujesz, musisz pamiętać także o pewnych uwarunkowaniach. Nie każdy rodzaj elewacji sprawdzi się na każdym murze, dlatego też warto to uzgodnić wcześniej.