Nieruchomości w stolicy małopolski

Kraków jest na tyle atrakcyjnym miejsce do życia w Polsce, że przyciąga coraz to większe ilości ludzi. Przyjeżdżają oni tutaj zarówno do pracy jak i na studia. Co za tym idzie potrzebne są kolejne nowe inwestycje w nieruchomości, których ciągle przybywa, a miasto z roku na rok jest coraz większe.

Nowe mieszkania w Krakowie oferowane są w większym stopniu na odleglejszych od centrum osiedlach, gdzie gęstość zabudowań nie jest jeszcze tak duża jak w centrum miasta. Bardzo szybko budującym się osiedlem jest na przykład Ruczaj. Na tym osiedlu dużo ponad połowę bloków mieszkalnych stanowią bloki nie starsze niż dwudziestoletnie. Ta dzielnica rozrasta się tak szybko, że po roku nieobecności w tamtym rejonie można jej już nie poznać.

Jak wiadomo nowe bloki przeważnie stawiane są dość wysokie, aby znajdowało się w nich jak najwięcej mieszkań. Są one wyposażone w nowoczesne windy czy na przykład oświetlenie z czujnikami ruchu. Coraz częściej znajduję się w nich także portiernia, gdzie porządku i bezpieczeństwa przy bramie wejściowej pilnuje całodobowo portier. Oczywiście dziś w nowych budynkach nie może zabraknąć również parkingu podziemnego – nierzadko nawet na więcej niż jednej kondygnacji.

Z drugiej strony bardzo popularne są także niewielkie bloczki, przeważnie dwu, trzypiętrowe, budowane z reguły na osiedlach zamkniętych. Takie nieruchomości stawiane są właściwie tylko i wyłącznie na obrzeżach Krakowa. Klienci nabywający takie mieszkanie bardziej od bliskości centrum miasta, cenią sobie ciszę i spokój. Przykładowo tego rodzaju – http://www.salwator.com.pl/nowe-mieszkania/nowa-huta/ – nowe mieszkania Nowa Huta oferuje nabywcom poprzez inwestycję jednego z bardziej znanych krakowskich deweloperów.

Niestety nowe mieszkania miasto Kraków buduje również cały czas w centrum. Mówię niestety, ponieważ gęstość zabudowań jest tam bardzo duża, praktycznie brakuje miejsc do budowy nowych bloków mieszkalnych. Dlatego bardzo często bloki w środku miasta stawiane są kosztem jakże rzadkiej już w centrum zieleni. Z jednej strony rozumiem ludzi chętnych do mieszkania w dogodne lokalizacji, gdzie wszędzie jest blisko, ale uważam, że nie powinno, to się odbywać takim kosztem. Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste. Chcesz mieszkać w centrum, to kupuj mieszkania z rynku wtórnego.