Na siłowni pod okiem trenera?

Każdy kto zaczynał ćwiczyć na siłowni zastanawiał się nad rozwiązaniami, które ułatwią nam życie. Jednym z nich jest trening personalny, który może nam zostać ułożony przez trenera osobistego. Jest to dobra opcja dla każdego, bez względu na to czy dopiero zaczynamy czy mamy już doświadczenie w treningu. Koszt ułożenia planu treningowego i odpowiedniej diety może być mocno zróżnicowany, w zależności od renomy trenera czy lokalizacji.

Teoretycznie plan treningowy możemy zakupić nawet w wersji internetowej, ale to oczywiście w żadnym stopniu nie jest taki sam plan, jaki ułoży specjalnie pod nas trener personalny. Jest to tylko ogólny plan, który my sami musimy wdrożyć w życie.

Prawdziwy plan, jaki przygotuje dla nas trener osobisty uwzględni nasz stan zdrowia czy kondycje. Poza ty, co niezwykle istotne, chodząc na trening personalny, nasz trener będzie ten plan wcielał z nami w życie. Instruował nas i wspierał w dążeniu do celu. Miejscem do treningu osobistego powinna być siłownia z prawdziwego zdarzenia, z najlepszym sprzętem, co pozwoli nam na rozbudowanie masy mięśniowej. Nawet sam trener to za mało, kiedy nie ma wokół nas wielu kluczowych sprzętów, które pozwolą nam zaangażować na treningu wszystkie partie mięśniowe.

Dodatkowo ćwicząc na siłowni w obecności profesjonalnego trenera, stopniowo może nam zwiększać ciężary na maszynach. Daje to przewagę nad treningiem w domu z wykorzystaniem masy własnego ciała, gdzie z czasem ciężko jest ćwiczyć bez odpowiedniego sprzętu. Czasem też boimy się iść na siłownię z różnych powodów. Trener osobisty pomoże nam zaznajomić się z dostępnymi maszynami i nauczy odpowiedniej techniki podczas wykonywania ćwiczeń.

Ponadto, jak już napisałem wyżej, ułoży plan treningowy dostosowany do nas i na bieżąco może go modyfikować, żeby sprostać naszym oczekiwaniom. Dzięki trenerowi personalnemu uda nam się wkręcić w sport i z czasem osiągniemy wymarzoną sylwetkę, która zostanie z nami na dłużej. Fachowy trener osobisty w Krakowie – Tomek z Fitnow.pl – zapewni Ci rozsądne ćwiczenia, które pomogą Ci zdobyć wyznaczony przez Ciebie cel.