Nowe trendy w marketingu – napoje reklamowe

Marketing nabiera nowej formy. Współczesne trendy w reklamie uwzględniają nie tylko zainteresowanie marką, ale nie są obojętne dla środowiska. Zwiększająca się świadomość konsumenta powoduje to, że rozdawanie ulotek na ulicach dużych miast może nie być mile widziane.

Ulotki często nie trafiają do docelowego grona zainteresowanych, przeważnie lądują w koszach na śmieci. Swego czasu modne były długopisy oraz kubki z nazwą firmy, teraz jednak stawia się na kreatywność. Na przyjęciach, festynach, konferencjach lub spotkaniach biznesowych sprawdzają się napoje reklamowe. Butelka z wodą lub sokiem zawiera etykietę z logo firmy. Wpływa to znakomicie na wizerunek firmy, ponieważ nie tworzy niepotrzebnych śmieci. Klient, pracownik lub kontrahent na pewno zwróci uwagę na logo, co wpłynie na pozytywne postrzeganie marki.

To dobry i stosunkowo tani sposób na rozreklamowanie firmy w okolicy, zwłaszcza na piknikach rodzinnych lub festynach, na których możemy być sponsorami. Napoje z logo reklamowe mogą być różne. Najpopularniejszym produktem jest woda mineralna, oferowana może być w butelkach o małej pojemności i w tych nieco większych. Dla dzieci fajnym pomysłem są soki owocowe, które nie zawierają cukru. Preferowane są tutaj małe pojemności. W przypadku osób aktywnych lub, jeśli jesteśmy sponsorami wydarzeń sportowych – świetnie sprawdzą się napoje izotoniczne, które uzupełnią płyny po wysiłku fizycznym.

Na pewno każdy zapamięta logo z etykiety. Cena zwykle zależy od pojemności, rodzaju napoju reklamowego oraz od zamówionej ilości. Na cenę nie wpływa raczej kolorystyka logo, ani zawartość nadrukowanej etykiety. Podsumowując, warto wykorzystać napoje reklamowe w marketingu.