Tradycyjny rożek minky – czyli jaki?

Każdy rodzic wie, jak ważna jest właściwa opieka nad pociechą. Trzeba zapewnić jej możliwie jak najlepsze warunki do rozwoju, zapewnić pożywienie, odpowiednią temperaturę podczas snu, zadbać o jego odporność.

Podczas bycia niemowlakiem nawet zwykłe przeziębienie może zrobić ogromne spustoszenie, organizm nie ma jeszcze wypracowanych mechanizmów obronnych. Ważne są też odpowiednio wygenerowane strefy przebywania malucha. Dobrą alternatywą dla zwykłych koców, czy nakryć innego typu będzie rożek minky . Musi być on jednak wykonany z najwyższej jakości materiałów, być miękki oraz nie może uczulać i zawierać elementów łatwych do połknięcia. Niemowlak przecież powinien odczuwać jak największą wygodę. Jest to bardzo ciekawy zamiennik, ponieważ zapewnia dziecku ciepło, zapobiega wychładzaniu organizmu, amortyzuje w przypadku nieszczęśliwych wypadków, które mogą się zdarzyć, musimy być na nie także przygotowani, chodzi przecież o bezpieczeństwo małego skarbu.

Czym zyskuje przewagę na tradycyjnymi rozwiązaniami? Oplata ciało malucha ze wszystkich stron, oczywiście zwykły koc też możemy tak ułożyć, ale jest to wygodniejszy sposób, ponieważ nie rozwiązuje się, nie trzeba go co chwile poprawiać, ma on swoją stałą ułożoną formę. Małe dziecko to ogromna odpowiedzialność. Pamiętajmy o tym, nasza pociecha na pewno odwdzięczy się ogromną ilością radości i wyrośnie na zdrowe silne dziecko, które będzie dumą rodziców aż do końca. Wszystko co robimy bowiem wraca do nas, każde wygenerowane ciepło zatacza krąg i wchodzi w nasze ciała w postaci jeszcze większego ciepła. A jak wiadomo, małe dziecko to nie zabawka tylko żywa istota.