Zdrowa dieta i catering dietetyczny

Natłok obowiązków i ciągły brak czasu sprawia, że wiele osób stołuje się na mieście, w okolicznych barach i restauracjach. Niestety długie spożywanie fast foodów ma negatywny wpływ na samopoczucie i wygląd sylwetki. Takie posiłki są pełne pustych kalorii i nie dostarczają organizmowi żadnych substancji odżywczych. W dodatku nie brak w nich chemii, sztucznych barwników i konserwantów.

Zdrowa dieta jest bardzo ważna, aby zachować formę i cieszyć się dobrym zdrowiem, lecz niestety przyrządzanie niebanalnych potraw wymaga najczęściej sporo czasu. Na szczęście coraz modniejsza staje się dieta pudełkowa. Jest to doskonała alternatywa dla zapracowanych i zabieganych osób, które nie mają czasu na robienie zakupów i regularne gotowanie posiłków. Catering dietetyczny dostarcza codziennie świeże posiłki, wprost pod drzwi klienta. Jadłospis jest bardzo urozmaicony. Do wyboru są posiłki o różnej kaloryczności oraz potrawy dla osób będących na różnorodnych dietach. Taki rodzaj cateringu można bez trudu znaleźć w sieci szukając przykładowo „„. Catering można zamówić w punkcie stacjonarnym, przez telefon bądź na stronie internetowej firmy. Na stronie wybranej firmy cateringowej można zapoznać się ze szczegółową ofertą i przykładowym jadłospisem na każdy dzień tygodnia.

Ceny są bardzo zróżnicowane, mieszczą się w przedziale od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych za miesiąc korzystania z wybranej oferty.  Pudełka dostarczane są przez pięć lub siedem dni w tygodniu. Ilość posiłków jest uzgadniania z klientem. Potrawy znajdują się najczęściej w plastikowych pudełkach, choć wiele firm z troski o ekologię potrawy umieszcza w szklanych słoiczkach, które nadają się do wielokrotnego użytku.